הנצחה ואירועים לזכרו

בפרק זה קובצו עיקרי ההנצחה האישית הענפה על עומר עצמו, במקומות שהיו יקרים לו ובנושאים שהיו קרובים לליבו:


"אני אחר"- בחודש יולי 2007, בסמוך ליום הולדתו ה-30 של עומר, יזם רן גרגו, חברו של עומר, אירוע בשם "אני אחר"- מפגש עם יצירותיו של עומר.
בסיועם של חברים נוספים - דניאל לב ויניב הלפגוט, הופקו שני מערכונים שכתב עומר עבור "החמישייה הקאמרית". במערכונים השתתפו שניים מחברי "החמישייה" שי אביבי ודב נבון. שני השחקנים וכן בימאים, צלמים, טכנאים ואנשי הפקה, התגייסו בהתנדבות להפקת הסרטונים.

האירוע התקיים בסינמטק תל- אביב וכלל, בנוסף לקטעי "החמישייה הקאמרית", גם קטע קריאה על ידי הסופר אתגר קרת מספרו "צינורות" אותו אהב עומר מאד. אתגר קרת הקריא גם את שירו של עומר "מי אמר שהחיים". הזמר שלומי שבן הקריא את השיר "אני אחר" שכתב עומר והלחין לו מוסיקת רקע שהושמעה בעת ההקראה.
כל הקטעים אשר הוקרנו במסגרת האירוע צולמו מראש ולוו בדברי הסבר וקישור על ידי החברים יוזמי המפגש. באירוע בסינמטק השתתפו רבים מחבריו של עומר, בני המשפחה מכרים וידידים.


בסרטון - שני המערכונים שכתב עומר עבור "החמישייה הקאמרית"

נופלי "אסון המסוקים" הונצחו באנדרטאות, גנים, כיכרות, ספרי תורה, אמבולנס ועוד, בכל רחבי הארץ. "צוות דותן", צוותו של עומר שעשרת חבריו נפלו יחד באסון, הונצח גם הוא בשלט שהוצב במוצב הבופור (יעד הטיסה) בדרום לבנון, בבסיס הנח"ל בבית ליד בחדר הנצחה ייחודי ועוד.


לחצו על התמונות הקטנות להגדלההספר "שירים פשוטים" - קובץ שירים, רעיונות לספרי ילדים-מבוגרים, משלים ועוד - שהוצא על ידי המשפחה כשנתיים לאחר נפילתו. "שירים פשוטים" הוא החלק הראשון של הספר ובו שירים שהוכנו על ידי עומר להוצאה לאור, כולל שם הקובץ וסדר העריכה. "שברי שירים" הם שירים שלוקטו ממגרות, ממחברות, חלקם שלמים, חלקם בגדר מחשבות ראשוניות, רעיונות. בחלק השלישי מקובצים רעיונות לספרים, ספרי ילדים-מבוגרים, משלים, הגדרות לתשבצי הגיון, דברים שרשם לעצמו על מנת שישמשו בסיס לכתיבתו בעתיד. החלק הרביעי הוקדש לתסריטים שכתב עומר עצמו ובשיתוף ידידיו הקרובים. את הספר פותח הספד על חלל אותו כתב עומר והמובא בכתב ידו. השיר נמצא בין דפיו האישיים לאחר נפילתו.
את הספר ניתן לקבל ללא תמורה בפניה למשפחה.פינת זיכרון בשבט הצופים - לוח זיכרון וספסלי ישיבה בחצר שבט העמר בגבעת התחמושת, ירושלים, בו היה עומר חניך ומדריך.


לחצו על התמונות הקטנות להגדלה


"ככר עומר" - ככר על שם עומר בשכונת מגוריו בגבעת המבתר,
רח' ששת הימים פינת רח' מדבר סיני, ירושלים.


לחצו על התמונות הקטנות להגדלה


"נזכור את עומר שליט" - בפברואר 1998 התקיים בגבעת התחמושת בירושלים, בסמוך למבנה שבט הצופים, ערב זיכרון לעומר. בערב סיפרו חברים, חניכים ובני משפחה סיפורים על עומר, תוארו חוויות עימו, נגעו במה שהשאיר בלב כל אחד. הערב הוקלט וצולם.
"מרוץ הלפיד ע"ש עומר שליט" - יוזמת בית הכנסת "בית יעקב" בשכונת רמת אשכול בירושלים, בשיתוף תנועת הצופים, תנועת בני עקיבא ותנועת גשר ובתמיכה ומעורבות של עיריית ירושלים.
המרוץ התקיים מספר שנים בהשתתפות חיילי חטיבת הנח"ל והמשפחה. החל משנת 2003 הוסב למרוץ ע"ש כלל נופלי השכונה, לבקשת המשפחה.